Optima w zakładzie produkcyjnym wyrobów precyzyjnych

Optima Kadry i Płace w niemieckiej firmie JÄGER 

Firma Jäger z siedzibą w Hanowerze dostarcza od 70 lat wysokiej jakości komponenty i podsystemy z gumy, tworzyw sztucznych i metalu. Prowadzona od trzech pokoleń grupa jest wykwalifikowanym, światowym i aktywnym partnerem w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym. Znana również jako partner w ochronie środowiska. 

(List referencyjny)

details-images

W polskim oddziale firmy zlokalizowanym w Gryfinie, zatrudnienie w momencie rozpoczęcia prac wdrożeniowych wynosiło około 120 pracowników. Do obsługi systemu kadrowego-płacowego wybrany został program Comarch OPTiMA, a konkretnie dwa moduły tego systemu: „Kadry i Płace Plus” oraz  „Kasa/Bank”.

Oprogramowanie po przeprowadzeniu prac wdrożeniowych poprzedzonych dokładnym rozpoznaniem potrzeb naszego klienta, okazało się dla obsługujących je osób stosunkowo proste w obsłudze oraz bardzo funkcjonalne. Zakład zatrudnia pracowników w systemie wielozmianowym, dlatego ułatwienia jakie oferuje program Optima w naliczaniu wynagrodzeń oraz bieżącym prowadzeniu spraw kadrowych były decydujące przy jego wyborze i stały się bardzo praktyczne w codziennym uzytkowaniu.