Wdrożenie Optimy w Biurze rachunkowym HOSSA


Optima w Biurze rachunkowym HOSSA.

Nowoczesny system w połączeniu z oprogramowaniem używanym przez klientów biura rachunkowego.

(Case study)

Biuro Rachunkowe Hossa powstało w 2007 roku w Gryfinie.  Ofertę swoją kieruje przede wszystkim do klientów, którzy potrzebują sprawnego i dynamicznego zespołu specjalistów. W zamian za to oferuje rzetelną i kompleksową obsługę, popartą doświadczeniem oraz ustawicznym dokształcaniem.

Biuro od początku istnienia na rynku korzystało z oprogramowania Comarch OPTiMA. Nie był to wybór przypadkowy. Przygotowana wcześniej przez MBM-2 prezentacja produktu zorganizowana dla biur rachunkowych z okolic Gryfina i powiatu gryfińskiego, na którą została zaproszona przyszła właścicielka biura, jak też jej doświadczenie przy pracy z innymi systemami zdecydowały o wyborze dokładnie tego oprogramowania.

Nowo powstające biuro pozyskało kilka dużych podmiotów, które w ciągu każdego miesiąca generowały klika tysięcy dokumentów handlowych. Wybór systemu OPTiMA wynikał więc przede wszystkim z jego elastyczności, łatwości przystosowania do wprowadzania dokumentów w drodze importu elektronicznego od podmiotów z którymi współpracowało biuro.

Wdrożenie obejmowało moduły:

  • księga handlowa
  • księga podatkowa
  • kadry i płace
  • faktury
  • moduł biuro rachunkowe

System zainstalowany na nowoczesnych komputerach plus młody, chętny do współpracy zespół pracowników zaowocowały szybkim wdrożeniem i wykorzystaniem wielu bardzo użytecznych funkcji jakie oferuje OPTiMA. W pierwszej kolejności przystosowano system do importu dokumentów sprzedażowych, kasowych oraz zakupowych, których wprowadzanie „ręczne” pochłaniałoby ogromną ilość czasu. Jednocześnie system Kadry i Płace zintegrowany został z programem Płatnik, by w łatwy i przejrzysty sposób eksportować do niego odpowiednie dokumenty.

Kolejnym etapem było wykorzystanie możliwości wynikających z wejścia w życie „podpisu elektronicznego”, a mianowicie wysyłanie deklaracji podatkowych. Całość „dopięta” zaletami jakie daje moduł Biuro Rachunkowe czyli seryjne wykonywanie czynności dla wybranych podatników, których obsługuje biuro HOSSA.

Wdrożenie nowoczesnego, zawsze zgodnego z obowiązującymi przepisami, elastycznego w rozbudowie systemu jakim niewątpliwie jest OPTiMA w naszym biurze i przystosowanie go do importu drogą elektroniczną dokumentów od podatników, których obsługujemy, pozwoliło na znaczące usprawnienie pracy, skrócenie czasu opracowywania dokumentacji. Możliwości wykonywania operacji seryjnych, takich jak wydruki, wysyłka deklaracji, kopie bezpieczeństwa to bardzo przydatne udogodnienia. Integracja systemu z internetem – pobieranie wskaźników z serwera Comarch oraz kursów walut znacznie ułatwiają pracę. Wyeliminowaliśmy również dzięki elektronicznej komunikacji z klientami ewentualne pomyłki. Optima otwiera przed nami jako nowoczesnym biurem nowe możliwości. Planujemy udostępnienie naszym klientom dostępu do swoich danych księgowych przy pomocy modułu Pulpit Menadżera. To z kolei pozwoli zarówno im jak i naszym pracownikom na zaoszczędzenie jakże cennego dzisiaj czasu.

Dlaczego Comarch? To proste.

  • doskonała wydajność,
  • zawsze na czas modyfikowane wersje,
  • łatwość obsługi,
  • stale rozwijana funkcjonalność,
  • bezpieczeństwo danych naszych klientów.

Polecam

Właścicielka Biura HOSSA

Monika Szumska